Izsludināts LIFE programmas 2024. gada uzsaukums
2024. gada 18. aprīlī Eiropas Komisija (EK) ir izsludinājusi pieteikšanos LIFE programmas projektu konkursam. Šī gada uzsaukumā projektu pieteicējiem pieejamais kopējais līdzfinansējuma apjoms sasniedz 571 miljonu eiro.
Projektu pieteicēji ir aicināti iesniegt pilnus projektu pieteikumus četrās apakšprogrammās -
  • Daba un bioloģiskā daudzveidība;  (pilns projekta pieteikums jāiesniedz līdz 19. septembrim)
  • Aprites ekonomika un dzīves kvalitāte;  (pilns projekta pieteikums jāiesniedz līdz 19. septembrim)
  • Pāreja uz tīru enerģiju; (pilns projekta pieteikums jāiesniedz līdz 19. septembrim)
  • Klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās klimata pārmaiņām; (pilns projekta pieteikums jāiesniedz līdz 17. septembrim)
 
Projektu pieteikumu iesniegšana notiek Funding & tender opportunities portālā. 
 
Papildus informācija par jauno uzsaukumu pieejama šeit.
No 23. - 26. aprīlim notiks EK organizētās LIFE INFO dienas, kuru ietvaros tiks sniegts padziļināts ieskats šī gada uzsaukumā. Tuvākajā laikā tiks izziņota arī Latvijas LIFE INFO diena, kas notiks maija mēnesī.
 
Gatavojot iesniegumus, projektu rakstītāji ir aicināti pieteikties uz bezmaksas konsultācijām pie LIFE atbalsta vienības ekspertiem. Konsultāciju laikā tiek sniegta iespēja nodefinēt risināmo problēmu, atrast projektam piemērotāko LIFE apakšprogrammu, kā arī izrunāt dažādus ar LIFE programmu saistītus jautājumus. Konsultācijas iespējams noorganizēt jebkurā tiešsaistes platformā un tās ir pieejamas katru darba dienu no 8:30-17:00, iepriekš piesakoties vai nu zvanot, vai sūtot e-pastu. LIFE atbalsta vienības kontakti pieejami šeit.
 
LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti vairāk nekā 60 projekti
 
Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana