Noderīga informācija par “Pāreja uz tīru enerģiju” apakšprogrammu
Strauji tuvojoties projektu pieteikumu iesniegšanas termiņam, esam apkopojuši vairākus ieteikumus projektu iesniedzējiem, kuri gatavojas iesniegt projektus LIFE programmas “Pāreja uz tīru enerģiju” apakšprogrammā.

LIFE-2022-CET apakšprogrammā iesniegtie un apstiprinātie projekti saņem 95% līdzfinansējumu no Eiropas Komisijas. Šajā apakšprogrammā iesniegtie projekti nevar pretendēt uz nacionālā līdzfinansējuma saņemšanu. Projektus var iesniegt 18 uzsaukumos, no kuriem dažos iespējams iesniegt projekta pieteikumus bez projekta partneriem.

Kad jāiesniedz projekta pieteikums?

Uzsaukuma termiņš ir nemainīgs - 2022. gada 16. novembris. Aicinām projekta pieteikumu iesniegt vismaz divas dienas pirms noteiktā termiņa, lai būtu iespēja izlabot kļūdas (ja tādas radušās) un novērstu riskus, kas saistīti ar sistēmas nepilnībām.

Vai projekta pieteikums atbilst izvēlētajai tēmai?

Lūdzu, pārliecinieties, ka jūsu projekta ideja atbilst tēmas aprakstam un konkrētajā uzsaukumā uzskaitītajām prasībām. Ja jūsu ideja neatbildīs uzsaukumam, kurā to iesniedzat, novērtējumā saņemsiet zemāku punktu skaitu.

Vai jūsu projekta pieteikums ir pabeigts?

Obligāti jāaizpilda visas pieteikuma veidlapas un to sadaļas. Tas ietver administratīvās veidlapas un budžeta formas (A daļa), projekta tehnisko aprakstu (B daļa) un ietekmes rādītājus (C daļa).

Ir arī obligāti pielikumi, piemēram, detalizēta budžeta tabula un informācija par projekta partneriem. Uzsaukumā LIFE-2022-CET-PDA ir jāiekļauj arī investīciju tabula. Atbalsta vēstuļu pielikums nav obligāts.

Vai projektā ir iesaistīti gana daudz partneri?

Lielākajā daļā “Pāreja uz tīru enerģiju” uzsaukumu, ir jāiekļauj vismaz trīs projekta partneri no trim dažādām valstīm. Izņēmums ir sekojoši uzsaukumi: BUILDSKILLS, COMPLIANCE, FINROUND, HOMERENO, PDA un RENOPUB. Rūpīgi pārbaudiet izvēlētā uzsaukuma dokumentu, lai pārliecinātos par nosacījumiem.

Cik garam ir jābūt projekta pieteikumam?

Projekta pieteikuma lapaspušu skaita ierobežojums ir norādīts katra uzsaukuma pieteikuma veidlapas 2. lapaspusē. LIFE-2022-CET apakšprogrammā projekta pieteikumi nedrīkst pārsniegt 65 lappuses. Projekta pieteikums jāveido izmantojot fontu Arial un minimālais burtu un simbolu izmērs ir 10pt.

CINEA ir apkopojusi biežāk uzdotos jautājumus par “Pāreja uz tīru enerģiju” apakšprogrammu. Atbildēs iespējams atrast noderīgu informāciju un padomus par projekta pieteikuma aizpildīšanas procesu.

Informācija par apakšprogrammas uzsaukumiem pieejama šeit.

 

Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana