Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar jauno LIFE programmas divpakāpju pieteikšanās sistēmu, īpašu uzmanību veltot LIFE projektu koncepciju sagatavošanai, kas Vides apakšprogrammā Eiropas Komisijā jāiesniedz jau jūnija vidū. Tika apskatīti projektu budžeta sastādīšanas jautājumi un līdzfinansējuma iespējas – Nacionālā finansējuma konkursa kārtība, kā arī finansējuma iespējas sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum.
Seminārā piedalījās LIFE programmas dabas un bioloģiskās daudzveidības, kā arī vides un resursefektivitātes eksperti, tai skaitā Laura Giappichelli no EASME – ES Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras.
Īpaši produktīva bija pirmo reizi LIFE semināru vēsturē rīkotā 40 minūšu darba pauze, kas tika nosaukta par “Mentoru kafejnīcu”, kuras laikā ikviens apmeklētājs brīvā gaisotnē varēja doties pie izvēlētā LIFE projektu mentora un uzdot sevi interesējošos jautājumus. Mentori bija pieredzējuši LIFE projektu īstenotāji un cilvēki, kas orientējas LIFE programmā – Inga Račinska (LDF), Lūcija Kursīte (NEEMO), Elīna Konstatntinova (Baltijas Krasti), Ilona Mendziņa (VARAM), kā arī LIFE Atbalsta vienības speciālisti – Jānis Vēbers, Zane Pūpola, Līga Baumane, Artūrs Tribis.
Divu dienu semināru, kas notika Rīgā, Dabas muzeja telpās, kopā apmeklēja 53 dalībnieki.
Informācija par turpmākajiem LIFE semināriem sadaļā – “Pasākumi” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem.