Bulgārijas LIFE Kapacitātes projekta pārstāvji viesojas pie Latvijas LIFE projektiem
Šī gada 21. un 22. februārī pie projekta Kapacitātes palielināšana LIFE programmas ieviešanai Latvijā (CAP LIFE LAT) viesojās kolēģes no Bulgārijas LIFE Kapacitātes veicināšanas projekta lai apmainītos ar pieredzi īstenojot projektus kā arī lai iepazītos ar citiem veiksmīgiem LIFE projektiem Latvijā.

21.februārī Latvijas Vides Aizsardzības Fonda Administrācijas(LVAFA) telpās kapacitātes projekti dalījās pieredzē, apmainījās ar padomiem un demonstrēja izveidotos video klipus un citus sabiedrības informēšanas rīkus. CAP LIFE LAT bija noderīga Bulgārijas pēdējo gadu veiksmīgā pieredze LIFE projektu konkursos, savukārt bulgāru kolēģes iepazinās ar Latvijas nacionālā finansējuma piešķiršanas procesu. Dienas otrajā pusē abi kapacitātes projekti tika uzņemtai viesmīlīgajās Latvijas Dabas Fonda(LDF) telpās, kur bija iespēja iepazīties ar LDF veiksmīgākajiem projektiem – gan nule uzsāktiem, gan jau pabeigtiem. Tikšanās dalībnieki varēja iepazīties ar NVO īstenoto LIFE projektu īpatnībām un izaicinājumiem, kā arī uzzināt par LDF nākotnes plāniem un uzsākt sarunas par iespējām nākotnē sadarboties.

22. februārī CAP LIFE LAT kopā ar viešņām devās iepazīt divus LIFE projektus to norises vietās: projektu “Putni Ādažos”(Proj.Nr. LIFE12 NAT/LV/000509) Ādažu poligona teritorijā un LIFE CoHaBit (Proj.Nr. LIFE15 NAT/LV/000900) dabas parkā “Piejūra”, Lilastē.

Projekts “Putni Ādažos” atjauno retu putnu ligzdošanas un barošanās vietas, kā arī paredz apsaimniekot un atjaunot dabisko vidi un pētīt militāro mācību ietekmi uz projekta norises vietu. Vizītes laikā viesi aplūkoja kontrolētās meža dedzināšanas teritorijas un projekta eksperte stāstīja par veiktajām darbībām un to ietekmi uz biotopu; izstaigājot augstā purva teritoriju bija iespēja uzzināt par veiktajiem darbiem, kas veikti lai veicinātu biotopa atjaunošanos; eksperte stāstīja arī par dažādajām sugām, kas apdzīvo poligona teritoriju un kā tās sadzīvo ar cilvēku aktivitātēm.

Projekta CoHaBit teritorijā apmeklētājiem bija iespēja aplūkot piekrastes zonu, kurā tiks veikti biotopu un sugu aizsardzības darbi kā arī ierobežota invazīvo sugu izplatība. Projekta ekspertes stāstīja par ieplānotajiem darbiem, gaidāmajiem sarežģījumiem un unikālajām dabas vērtībām, kas dabas parkā atrodamas.

 

Papildus informācija:

Bulgārijas LIFE Kapacitātes projekts: http://www.life-bulgaria.bg/en/

Latvijas Dabas Fonds: www.ldf.lv

Projekts “Putni Ādažos”: http://putniadazos.lv/lv

Projekts LIFE CoHaBit: http://dabasparkspiejura.lv/index.php/lv/

Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana